AKTUÁLNÍ ROČNÍK KONGRESU 2023 ZDE
 
ZPĚT

MEZINÁRODNÍ KONGRES ZDRAVÍ 2021 PRAHA

Mezinárodní kongres zdraví 2021 Praha >> Hosté

Doc. PhDr. Eva Křížová, Ph.D.

Doc. PhDr. Eva Křížová, Ph.D.

Česká republika

Socioložka, docentka vyučující na Karlově univerzitě, specializuje se na moderní medicínu a zdravotnictví a publikovala knihu Alternativní medicína v České republice, organizovala výzkumný program v oblasti zdraví, financovaný ministerstvem zdravotnictví, spolupracovala s MUDr. Bendovou, která je zakladatelkou tradiční čínské medicíny v Čechách.

 

Příspěvek Doc. PhDr. Evy Křížové, Ph.D. na videokongresu 20. 6. 2020:

Přepis příspěvku Doc. PhDr. Evy Křížové, Ph.D.:

Velmi ráda bych pozdravila veškeré účastníky na této konferenci online, obzvláště pana Pfeiffera za to, že organizuje tuto skvělou akci a také kongres příští rok. Pouze bych chtěla krátce říct několik slov.

Jsem socioložka a pracovala jsem na lékařských fakultách ohledně otázek týkajících se zdraví. Před několika lety jsem organizovala výzkumný program, který byl financován Ministerstvem zdravotnictví, a tento projekt se blízce týkal této oblasti. Dozvěděla jsem se mnoho o lékařích a také terapeutech CAM a o těchto komunitách.

Setkala jsem se s doktorkou Bendovou. Možná se s ní setkáte později. Je doktorkou medicíny a je zakladatelkou Tradiční čínské medicíny v Čechách a společně s doktorkou Bendovou jsme zorganizovali průzkum v roce 2018 ohledně efektu tradiční čínské medicíny a ráda bych řekla mezinárodním účastníkům, že je zde zájem o výzkum v České republice.

Jsou zde publikace týkající se alternativní medicíny a výzkum, který se věnuje komunitám, terapeutům a je zde také komunita uživatelů.

Toto téma je velmi živé a věřím, že tento kongres velmi přispěje k povědomí veřejnosti o této tématice. Přeji vše nejlepší dnešní konferenci a akci, která se bude konat příští rok rovněž v Praze.

Děkuji Vám pane Pfeiffer.