ZPĚT

MEZINÁRODNÍ KONGRES ZDRAVÍ 2021 PRAHA

Mezinárodní kongres zdraví 2021 Praha >> Členové předsednictva

Carol Ann (McCracken) Hontz, USA

Carol Ann (McCracken) Hontz

Specializovaná kineziologie

USA

Životopis:

Bakalářské a magisterské vzdělání, Montessori a výuka na základní škole

Datum narození: 21. března 1943

1972 – magisterský titul Trenton State (nyní Univerzita NJ)

1981-1983 – získání oprávnění k předškolní a základní výuce Montessori

1986-2017 – studium a výuka specializované kineziologie

1988 – ocenění Wellness Facilitator for Three in One Concepts

1990 – založení Carol Ann Hontz, International, Inc.

1991-1999 – výuka lékařů specializované kineziologie v Moskvě, Moskevská univerzita, odbor výuky Ruského parlamentu

1992-2017 – vyučování více než šestnácti tisíc studentů specializované kineziologie v Evropě (Nizozemí, Portugalsko, Polsko, Česko, Slovensko, Rusko, Ukrajina, Maďarsko, Řecko, Portugalsko), USA a Kanadě

1993 – ocenění Učitel roku od Trenton State College, univerzita v New Jersey

1994 – založení nadace Foundation for Integrated Education na podporu předškolní výuky Montessori a specializované kineziologie v Maďarsku

1995-2000 – výuka v Praze na Prague City Council, Karlově univerzitě, konference Montessori

1990, 1994, 2009 – napsání a vydání tří knih: „Nekonečný potenciál“, „Vnitřní poklady“ a „Sbohem strese, vítej štěstí“

2003 – ocenění Teacher Emeritus od kineziologického centra Three in One Concepts Kinesiology Center

2005 – ocenění Advanced Toastmasters degree (International Communication Program)

2010 – výuka na International Convention for Specialized Kinesiology, Maďarsko

2011-2012 – výuka a semináře na Vídeňské univerzitě, Rakousko

2011 – výuka v Beth Israel Medical Center, NYC

2015-2019 – výuka a semináře v USA a Europe, zaměření na kineziologii Metamorphosis

2017 – výuka v New Jersey State Federation of Woman’s Club: “Days for Girls”, „Dny pro dívky“

2017 – výuka v Tewksbury Township Woman’s Club-“The Ageless You”, „Vy nestárnete“

2017 – ocenění za wellness LUX Global Excellence Award for Wellness

2019 – konzultant Consultant for The Goulding Process- Sleep Talk

2020 – mezinárodní asociace International Association of Counsellors Therapists (IACT)

 

Název prezentace:

Poznejte svou pravdu


Příspěvek Carol Ann (McCracken) Hontz na videokongresu 20. 6. 2020:

Přepis příspěvku Carol Ann (McCracken) Hontz:

Dobré dopoledne nebo odpoledne podle toho, kde kdo jste a děkuji ti Tomáši za to, že jsi mě pozval, a že jsi také dokázal dát dohromady všechny tyto lidi, kteří tady budou hovořit o úžasném pokroku.

Dnes je vlastně prvním dnem zbytku vašeho života. Jak ho strávíte? Budete ho trávit ve strachu, v neklidu, ve stresu, a nebo v míru, v lásce a s pocitem jednoty?

Týden mezinárodní světové Jednoty

Počínaje dneškem slavíme týden mezinárodní světové Jednoty. Co to znamená? A jak se k tomu dostat, jak se tam dobrat? Jak přispět k jednotě planety, dnes, zítra a do budoucna?

Jednota světa začíná s každým z nás. Jakou roli chcete sehrát osobně vy, jakou roli bude hrát vaše rodina, vaše město, vaše vesnice, vaše země v této světové jednotě a míru?

Jednota je také ústředním tématem této konference, která sdružuje dohromady rozličné obory alternativní medicíny ke spolupráci pod jednou střechou.

Stres

Jsem si jistá, že my si nemusíme připomínat, jak vystresovaný je svět právě teď, v těch událostech posledních několika měsíců. Jsou tu různé náhlé změny, které vlastně nám převrátily život vzhůru nohama a vyvolaly strach a emoční a fyzickou bolest. Strach z další bolesti, která přijde do budoucna – strach z toho, co je neznámé – a všechny tyhle změny a všechen ten stres vytváří velice těžké břímě pro naše tělo, a také obzvláště pro náš imunitní systém, což může nakonec vést ke změně této jednoty nebo ke zrušení této jednoty a k nepohodě, neboli nemoci v těle, v duši, a možná dokonce ke smrti. Toto je ten problém, prostě nemáme jednotu v rámci našeho těla, mysli, emocí, v celém našem bytí.

Odkud vlastně přichází stres, můžete si ho koupit třeba na kila? Stres je emoce, kterou vytváříme, když se stane něco, co nedokážeme řídit, kontrolovat, cítíme to ve svých svalech, v zažívacím traktu a to je to, co vlastně nás zbavuje současného života, protože se bojíme, co se stane z hlediska toho, co jsme zažili v minulosti. Bojíme se do budoucna. Stres je zkrátka zabiják. Spoustu času vlastně zažíváme různé bolesti, vyčerpání, nehody, hormonální nerovnováhu a bezpočet dalších nejrůznějších psychických, mentálních a emočních situací. Jak tomu můžeme čelit?

Kineziologie

Kineziologie, to je studium původu – původu pohybu svalů – toho, co prostě způsobuje pohyby svalů. Specializovaná kineziologie pracuje s dopady specifických látek emocí na naše tělo. Pokud zažijete traumatickou situaci v životě, můžete dokonce omdlít.

Vědci nyní sledují tyto reakce a zaměřují se na tyto pocity. Ve své knize „Tělo nelže“, doktor John Diamond vysvětluje, jak vlastně odemknout tu sílu, která existuje v přírodní energii.

Já jsem jako dítě zažila ten strach, když jsme museli neustále nacvičovat poplach, protože jsme se báli jaderného útoku, a to jsou všechno záležitosti, které vlastně zažíváme, a které poznamenávají naše tělo. Všechno tohle má vlastně dopad na naše tělo.

Strach

Pokud se nedokážeme vyrovnat se strachem, který jsme pocítili jako děti, tak můžeme skutečně zůstat postiženi do konce života mnohými způsoby. Můžeme prostě potom čelit tomu strachu pomocí různých aditiv, alkoholu a tak dále, protože se snažíme se nějakým způsobem doladit. Musíme to mít neustále na paměti a musíme se prostě uchýlit k něčemu, co nás v současné době učiní spokojenějšími, nebo co nám uleví, pokud něco nemáme. Pokud nechceme utíkat k různým aditivům, musí to být něco jiného. Jsou lidé, kteří mají jako určitou úchylku perfekcionismus, jiní lidé naopak potřebují tabulku čokolády, další alkohol, tím vším si vlastně ventilují nějaký strach z budoucna. V historii každého z nás jsme prostě zažili velké obavy, které buď nějakým způsobem potlačíme, anebo naopak budou růst.

Bojíme se budoucna, bojíme se smrti, bojíme se lidí – jsou lidé, kteří se velmi těžko s někým seznamuji, protože se prostě bojí jiných lidí. Jsou lidé, kteří se bojí jiných kultur, jiných etnik, lidé se bojí choroboplodných zárodků, infekcí, jsou lidé, kteří dokonce nechodí nakupovat, protože pociťují paniku. Prostě v dnešním světě převládá obrovský strach. A jak mohou lidé v takovémto světě plném strachu pracovat? Jsou lidé, kteří se bojí, že přijdou o práci a mají strach, že už žádnou další nenajdou. Jsou lidé, kteří přebírají strach svých rodičů, kterým rodiče vštípili svůj strach. Jsou lidé, kteří se bojí nadřízených, nebo nějaké autority, která je nad nimi, anebo naopak jsou lidé, kteří takovouto autoritu hledají, aby jim propůjčila tu jistotu.

Kde tedy hledat, kde hledat pravdu, a jak vědět, že ta pravda je opravdu pravdivá? My všichni jsme v dětství zažili autoritu svých rodičů. Ale teď to vypadá, jakoby kdyby celý svět se najednou zřítil v troskách. A v co máme tedy věřit? Pořád spousta věcí se strašně mění. A jsou lidé, kteří se tak strašně bojí virů, že prostě s sebou neustále nosí buď nějaké ochranné prostředky, anebo dezinfekci, aby se ochránili, ale ti lidé si tímto de facto zhoršují své zdraví.

Samozřejmě, že je nutná určitá opatrnost, ale musí zůstat v rovnováze s určitým duševním zdravím. Nemůžeme se neustále bát toho, co nás všechno obklopuje. Samozřejmě takovéto myšlenky jsou velice destruktivní. Pokud máme tedy destruktivní negativní myšlenky, velice se ohrožujeme. Lidé se bojí cestovat. Jeden z mých přátel žije v Německu a chtěl si rezervovat letadlo, aby letěl do Německa, kde byl snad nemocný jeho otec, ale měl obrovskou obavu. Teď si představte, jak se teď strašně lidé bojí, kdykoliv mají někam cestovat, protože se bojí sednout do letadla, že tam chytnou virus. Je to opravdu obrovský strach cestovat, který převládá. Další lidé se prostě bojí, že celá civilizace spěje ke kolapsu.

Jak tomu utéct, jak se tím nenechat ovlivnit? Jak je možné přežít do budoucna, pokud třeba nebudu mít zdroj příjmů? Čili ten strach je skutečně všudypřítomný. Máme strach jít někam na večeři, máme strach si s někým popovídat, někdy nás do takového strachu uvrhnou média, která čteme. Já mám také strach právě z těchto nových technologií. Měla jsem strach, že se mi nepodaří zvládnout technicky celou tuhle konferenci.

Co jsou naše největší obavy a jak tomu čelit? Žijete vlastně neustále v takovémto strachu, strachu třeba z budoucna, nedokážete si naplno užít každého dne? Jak zvládáte strach? My samozřejmě máme studenty, máme naše klienty, kteří vyjadřují strach nebo se kterými se radíme, jakým způsobem tomu strachu čelit…

Důsledky toho strachu je možné pozorovat nejrůznějším způsobem. Nejrůznější zdravotní potíže, počínaje bolestmi zad, nevolnostmi, nespavostí a dalšími. Tady jde o to, že prostě je tady určitá zpětná vazba těla.

Kineziologie je vlastně technika, která může pomocí velmi přesných pohybů a dotyků vyvolat v paměti stres, který způsobil určitou zdravotní poruchu a ulevit nebo zcela odstranit tuto příčinu. V současné době samozřejmě probíhají obrovské změny a tyto změny probíhají napříč celým světem, ať jsme jakéhokoliv vyznání a nebo rasy. Přesto je ale možné dojít k nějaké pozitivní změně, tím způsobem, že se spojíme a že budeme usilovat o velkou změnu…

Rovnováha

Výzvám můžeme čelit tím, že se budeme starat o naši fyzickou, psychickou, emoční a duchovní bytost. Jsme-li v rovnováze, sjednoceni, tvořivé myšlenky se vynoří, nechme je k sobě přicházet v bdělém stavu i ve spánku, buďme dynamickou silou, která pomůže změnit svět.

Dovedete si představit svět, kde se všichni lidé budou milovat, kde budou chtít žít v harmonii? Dovedete si představit svět, kde lidé budou schopni sledovat naplnění svých snů, svých cílů a zůstanou všichni spojení v jednotě? Je možné vytvořit jednotu a potom společně všichni můžeme říct: „Sbohem strese, ať jsme všichni šťastni.“ Děkuji.